Přesune PSA výrobu Peugeotu 508 do Německa?

Nesrovnalosti v koncernu PSA Peugeot-Citroën se pomalu vyjasňují. Společnost odmítá zveřejněné zprávy o výrobě Peugeotu 508 a Citroënu v Německu. Informace šíří německý deník Frankfurter Allgemeine Zeitung.

V továrně Opelu měl tyto vozy vyrábět partner PSA, koncern General Motors. Deník citoval interní dokument GM, podle kterého se DS5 začne v roce 2015 vyrábět v továrně Opelu v Rüsselsheimu. Výroba 508 se do tohoto závodu má přesunout v roce 2016. Mluvčí PSA k tomuto tématu uvedla, že zatím nedošlo k žádnému závěru, protože jednání stále probíhají. Zpráva je prozatím pouhou spekulací. Francouzský výrobce nicméně prozatím brzdí výrobu Peugeotu 508, o který je mezi zákazníky malý zájem.

Povinné ručení je zákonné pojištění vozidla, které chrání motoristy před škodami, které mohou způsobit při svých cestách ostatním. Z tohoto pojištění jsou kryty nejenom poškozená vozidla, silnice, domy, ale i škody na zdraví všech účastníků nehody.

Pokles prodejů způsobily dva faktory – klesající počet prodaných aut v Evropě a zmenšující se zájem o vozy segmentu D, do kterého 508 patří. Počet vyrobených Citroënů DS5 by se výrazněji měnit neměl. O možném přesunu výroby některých Peugeotů a Citroenů do továren Opelu se hovoří prakticky již od února, kdy byla oznámena alianční dohoda mezi GM a PSA.

Představitelé obou koncernů však tyto zprávy již několikrát odmítli. PSA i evropskou divizi GM Opel trápí nadbytečná kapacita jejich továren. PSA už oznámilo, že ukončí výrobu v závodě Aulnay nedaleko Paříže, což se nelíbí představitelům francouzské vlády. Opel zase uvedl, že se příští generace Opelu Astra bude od roku 2015 vyrábět v polské Gliwici a v anglickém Ellesmere Portu, kam se výroba tohoto modelu přesune z německého Rüsselsheimu.