Podle čeho vybírat model Citroën Xsara Picasso

Pokud si chcete v blízké době pořídit ojetý Citroën, máme pro vás pár rad. Například MPV Xsara Picasso pořídíte již pod 50 000 korun.

Zájemci o ojetá MPV rozhodně mají z čeho vybírat. Na trhu najdou automobily jak v nízkých cenových relacích, tak dražší vozy. Citroën Xsara Picasso se řadí k levnějším i ke střední cenové třídě.

Máme na mysli auta prodávaná za částky mezi 150 000 a 200 000 korunami. V tomto případě jde samozřejmě o vozy z konce produkce. Na opačné straně stojí auta z prvních let produkce, které koupíte už i za méně než 50 000 Kč. Xsara Picasso se vyráběla výhradně v pětimístném provedení.

Interiér zaujme oblou palubní deskou s centrálně umístěnou přístrojovou kapličkou. Ta ukrývá výhradně digitální ukazatele. Její umístění určitě nebude vyhovovat všem, protože je mimo zorný úhel řidiče sledujícího dění před vozem.

Registr vozidel: Aby bylo možné zaregistrovat nové či ojeté vozidlo do evidence, musíte mít mimo jiné sjednané povinné ručení a na úřadu doložit originál zelenou kartu. Každé vozidlo provozované na území ČR, musí být zaregistrováno dle trvalého (u cizinců dle přechodného) bydliště.

Sedadla vypadají komfortně, avšak nemusejí se zamlouvat každému. Jsou totiž hodně měkká a navíc postrádají kvalitní boční vedení těla. Výhodou je možnost samostatně posouvat sedačky ve druhé řadě, případně sklápět nebo vyjímat. V interiéru nechybí ani množství odkládacích prostor včetně schránek v podlaze. Výhodou je také velký zavazadelník o objemu 550 litrů.

Pod krátkou kapotu vozu se dostalo několik pohonných jednotek. Benzinové šestnáctistovky se zrovna k zastáncům asfaltu neřadí, osmnáctistovka je zase známa vyšší spotřebou paliva a navíc se někdy potýká i se zvýšenou spotřebou oleje. Silný dvoulitrový motor je zase u mnohých ojetin už vyběhaný.

U silnějšího provedení o výkonu 80 kW je navíc použit dvouhmotový setrvačník, jež má u ojetin nabízených k prodeji často své už za sebou.