Originální Citroën C6 končí

S koncem letošního roku se budeme muset rozloučit s originálním, luxusním, francouzským sedanem Citroën C6. Jeho výroba se zastavuje. Neobvyklý model tak zřejmě nahradí sériová verze konceptu Numéro 9.

Francouzský sedan obohatil automobilový trh nejvyšší třídy v roce 2005. A nutno dodat, že měl rozhodně nejoriginálnější design, který se sice nemusel líbit úplně všem, ale mezi fádní německou trojkou se značně odlišoval.

Pokud si pořizujete nové vozidlo nezapomeňte na jeho pojištění. Pojištění vozidla se skládá se zákonného pojištění vozidla, tedy z povinného ručení a z havarijního pojištění vozidla. Informace o typech pojištění, spoluúčastech či připojištěních najdete na specializovaném serveru Srovnávač.cz. Naleznete zde také online kalkulačku povinného ručení.

Vynikal i v jízdním komfortu, který byl díky hydropneumatickému pérování Hydractive čtvrté generace prostě skvělý. Jenže postupem času stárnul a stárnul a většina zákazníků našla zalíbení v modernější konkurenci. 

Za prvních deset měsíců letošního roku našlo svého majitele jen 556 Citroënů C6 a to je na sériovou výrobu prostě málo. Před pár měsíci Citroën ukončil výrobu pravostranné verze a teď už se mluví i o levostranné variantě. Čekání na nového nástupce by ale nemuselo být tak zdlouhavé, protože ve vzduchu visí sériová verze konceptu Numéro 9.