Model Citroën C-Elysée se začne prodávat na konci roku

Nový model francouzské automobilky Citroën C-Elysée překvapuje. Vůz je určen pro velmi náročné zákazníky. Automobilka se u vozu zaměřila hlavně na kvalitě.

Dovoz a přihlášení vozidla: Aby bylo možné jezdit s dovezeným vozem, je nutné nové či ojeté vozidlo přihlásit do evidence. Musíte mít mimo jiné sjednané povinné ručení a na dopravním inspektorátu doložit originál zelenou kartu.

Cílovou klientelou by měli být velmi nároční zákazníci, a to ve všech směrech. Kupní cena i provozní náklady nebude levná záležitost. Automobilka chce Citroën C-Elysée prodávat za atraktivní cenu, která se přispůsobí jednotlivému trhu. Vůz bude mít funkce a kvalitu na vysoké úrovni. Úsporné motory vozu disponují nízkou spotřebu, která zohledňuje i frekvenci údržby a delší životnost spotřebních dílů. 

Model Citroën C-Elysée odolá intenzivnímu používání. Pod kapotou je nový benzínový motor o výkonu 72 koní a točivém momentu 110 Nm. Motor by měl dokonce zvládnout i velmi nekvalitní palivo. Další pohonnou jednotkou je šestnáctistovka o výkonu 115 koní a diesel 1.6 HDi o výkonu 92 koní.

Vůz bude uveden na trh již do konce tohoto roku. Cenu výrobci zatím tají. Ale podle dostupných informací by se měl pohybovat kolem 300 000 korun. Jako konkurent se zatím jeví model Škoda Rapid.