Citroën DS Wild Rubis míří na čínský trh

Automobilka Citroën konečně představila zbrusu nový a dlouho očekávaný model - DS Wild Rubis. Čína může jít slavit, ovšem do Evropy zatím francouzský vůz nezamíří.

Nedávno nám Citroën ukázal fotografii světlometů nového modelu, která v nás probudila velkou zvědavost, aby ne, když jde o model DS Wild Rubis. No a teď, teď konečně došlo na pořádnou premiéru, nejnovější francouzská chlouba se konečně odhalila.

Novinka měří na délku 4,7 metrů, šířka činí 1,95 m, na výšku měří 1,59 metru a rozvor jest 2,9 m. To jsou čísla velmi blízká modelu DS5, od kterého přebírá přepracovanou podvozkovou platformu, zároveň si díky rozměrům můžete udělat jasnou představu, koho z prémiových soupeřů má v hledáčku. Doslova na dostřel je s délkou 4,6 metru Audi Q5, nikterak vzdálené není ani BMW X3 nebo Volkswagen Touareg.

Hledáte nejlevnější povinné ručení pro váš vůz? Využijte Srovnávač pojištění vozidel a ušetřete. Po zadání několika parametrů si můžete vybrat z nabídky více než deseti pojišťoven.

Všechny indicie naznačují, že k pohonu by měl sloužit benzínový čtyřválec o objemu 1,6 litru umístěný napříč v kombinaci s elektromotorem umístěným vzadu. Obě pohonné jednotky spolu nebudou mechanicky spojeny, takže nebude problém jezdit jen na elektřinu, nebo zkombinovat oba druhy pohonu a získat pohon všech kol. Výkon celé soustavy by měl být 240 koní.

Podle prozatímních plánů by měl nový crossover zamířit výhradně na čínský trh, Citroën ale nevylučuje možnost, že bude nakonec nový model prodávat i v Evropě. Do prodeje se má crossover dostat v roce 2014 pod názvem DSX7 Hybrid-4.