Citroën C4 Picasso

Na podzim letošního roku obohatí automobilový trh MPV Citroën C4 Picasso. Těšit se můžeme na nižší hmotnost, upravený interiér, novou platformu a nižší spotřebu.

Povinné ručení online: neobíhejte pojišťovny a nezvěte si domů pojišťovací poradce? Využijte sjednání povinného ručení online přes internet. Ušetříte drahocenný čas, v kalkulátoru pojištění naleznete optimální sazbu pro vaše vozidlo a navíc výrazně ušetříte.

V Ženevě se novinka prezentovala jako koncept Technospace, ve skutečnosti šlo stoprocentní předobraz produkční verze Citroënu C4 Picasso. Teď už máme k dispozici i první důkaz, na internet se dostala čtveřice oficiálních fotografií, díky nímž můžeme navíc nahlédnout i do interiéru.

I v nadcházející generaci se dočkáte celé řady úložných schránek pro odložení vašich drobností, kromě toho se můžete těšit na obří barevný displej s uhlopříčkou 12" umístěný uprostřed palubní desky, elektronickou parkovací brzdu, startování tlačítkem nebo na masážní sedačky.

Novinky přijdou i co do použité platformy, Citroën C4 Picasso má jezdit na modulární platformě EMP2, která má přinést až o 140 kg nižší hmotnost ve srovnání s minulou generací. Protože s autem budou hýbat osvědčené motory, dá se u nich očekávat zlepšení tabulkové spotřeby i zrychlení. 

Základním kamenem bude motor 1.6 VTi 120, výrazně větší výkonový potenciál nabídne jeho přeplňovaná alternativa 1.6 THP 155. Naftu si vychutnají agregáty 1.6 HDi 90 a výkonnější 1.6 HDi 115. Podrobné údaje o spotřebě se ale dozvíme až po oficiálním oznámení. Do prodeje se má praktické MPV dostat na podzim letošního roku.