Citroën C4 Cross

Druhá generace modelu Citroën C4 měla svou premiéru již před dvěma lety. Evropští obyvatelé si oblíbili modernější pětidvořový hatchback, stylovou variantu DS4, ale i terénní C4 AirCross. Situace v Číně se však liší.

První generace C4 vesele pokračuje dál a to dokonce ve dvou verzích. Nejprve jako levnější sedan C-Triomphe a delší i dražší C-Quatre, který už převzal některé stylistické prvky nové generace. Mimochodem její uvedení se také chystá, nová generace sedanu dostane název C4 L. Aktuální novinkou je ale C4 Cross, který přináší do Číny karoserii hatchback. V zemi sedanům zaslíbené vsadí model s výklopnou zádí na vyšší světlou výšku a offroadový styling.

Povinné ručení je zákonné pojištění vozidla, které chrání motoristy před škodami, které mohou způsobit při svých cestách ostatním. Z tohoto pojištění jsou kryty nejenom poškozená vozidla, silnice, domy, ale i škody na zdraví všech účastníků nehody.

Navíc dostane modernější vzhled přídě, který stejně jako u C-Quatre připomíná druhou generaci C4. Aby toho nebylo málo, v Číně už znají i C4 AirCross, který vznikl na základě Mitsubishi ASX, a také mají vlastní model C2 Cross. Ten je ve skutečnosti Peugeotem 206 s upraveným designem přední části a designem ve stylu allroadů.