Citroën C4 Aircross dorazil do České republiky

Společnost Citroën obohatila český automobilový trh novým kompaktním SUV C4 Aircross. Podobný je modelu Mitsubishi AS, který se vyrábí na stejné lince. V základní výbavě se prozatím prodává od  479 900 Kč. Společně s modely Citroën C4 Aircross a Mitsubishi ASX se na stejné lince vyrábí i Peugeot 400, ten se však do České republiky nebude zatím dovážet. Vozy spadají do kategorie SUV a mají kompaktní rozměry.

Citroën C4 nás zaujme hlavně šířkou interiéru. Podélná prostornost vozu však není nejlepší. I výška na zadních sedadlech patří ke nejmenším u kompaktním SUV. Osoby vysoké 180 cm však nebrousí s hlavou i při vzpřímeném sezení.

Objem kufru činí 416 litrů, hloubka a šířka kufru patří k podprůměru, ovšem hloubka se řadí k nadprůměru. Model má pod kapotou dva motory, které známe z Mitsubishi ASX, tedy benzinovou šestnáctistovku a naftovou osmnáctistovku. Navíc je naftová šestnáctistovka. Motorizace se pojí se systémem vypínajícím motor po zastavení, což spoří například u semaforů palivo. Největší výhoda u modelu je tedy nízká spotřeba.

Pokud si pořizujete nové vozidlo nezapomeňte na jeho pojištění. Pojištění vozidla se skládá se zákonného pojištění vozidla, tedy z povinného ručení a z havarijního pojištění vozidla. Informace o typech pojištění, spoluúčastech či připojištěních najdete na specializovaném serveru Srovnávač.cz. Naleznete zde také online kalkulačku povinného ručení.

Benzinová šestnáctistovka je poháněna jen na přední kola a podle výrobce činí spotřeba 5,9 l/100 km. Také naftová šestnáctistovka HDI je s nízkou spotřebou 4,6 l na 100 km. Osmnáctistovka, která se nabízí výhradně jako čtyřkolka, spotřebuje 5,6 l, což je rovněž nadprůměrně dobrá hodnota.

Nejlevnější Citroën C4 Aircross s benzinovou šestnáctistovkou se prodává od 479 900 Kč. Základní výbava Attraction obsahuje klimatizaci, rádio s CD/MP3 přehrávačem, sedm airbagů nebo stabilizační systém. Trochu odpovídá modelu Mitsubishi ASX, které se prodává od 384 900 Kč, i když jeho motor nedisponuje v této verzi stop-start systémem.