Citroën C3 Picasso v novém

Automobilka Citroën od roku 2008 vyrábí model C3 Picasso ve slovenské Trnavě. V současné době vůz prochází faceliftem. Největším zásahem je bezesporu nové logo automobilky. Navazují na něho chromované lišty protahující se až k hlavním světlům.

Přední nárazník má lakovaný střed, takže opticky zmohutněl, nechybí ani diody pro denní svícení. Zezadu bychom rozdíly hledali jako pověstnou jehlu v kupce sena, pouze dosud černý plast je alespoň u vozů na firemních fotografiích v barvě vozu. Právě do nabídky laků přibyly dva odstíny: inkoustová modrá a bílá perleť. Na přání bude čalounění luxusní kůží Mistral Claudia nebo satelitní navigace eMyWay s Bluetooth, USB a AUX konektory. Systém může být také propojen s parkovací kamerou.

Pokud si pořizujete nové vozidlo nezapomeňte na jeho pojištění. Pojištění vozidla se skládá se zákonného pojištění vozidla, tedy z povinného ručení a z havarijního pojištění vozidla. Informace o typech pojištění, spoluúčastech či připojištěních najdete na specializovaném serveru Srovnávač.cz. Naleznete zde také online kalkulačku povinného ručení.

Nové prvky výbavy představují i samozatmavovací vnitřní zpětné zrcátko, mlhovky, které umí přisvěcovat do zatáček a střešní konzola, opět osvětlená pomocí LED. Žádnou revoluci nečekejme ani pod kapotou. Citroën dosud neoznámil, na jaké novinky se můžeme těšit, ale velmi pravděpodobná je instalace tříválce 1,2 VTi, který najdeme rovněž v útrobách řad C3 a DS3.

Modernizovaný Citroën C3 Picasso se představí na nadcházejícím autosalonu v Paříži ve společnosti již avizovaného DS3 Cabrio. Tehdy by měly být známy ceny alespoň v eurech. Prodej se rozjede v úvodu příštího roku. Nejmenší Picasso se prodává poměrně dobře na to, že jde o příslušníka malých MPV a nikoli klasických malých vozů či nižší střední třídy.